100 godina fakulteta
28.03.2017.

Izložba “Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu”

Povodom 100. obljetnice Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u Arheološkom muzeju u Zagrebu biti će prikazana jedna od najvećih zbirki rimskog medicinskog pribora u Europi izložbom pod nazivom “Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu”. Pričom o liječenju u antičkom svijetu predstavljamo Zbirku povodom 35 godišnjice od njezine prve stručne objave. U svjetlu suvremenih trendova u medicini, naglasak izložbe je na povijesti bolesti, anamnezi, ideji koju su počeli razvijati antički liječnici, a od iznimne je važnosti i danas.
Izložbu prati niz predavanja i radionica koje će biti realizirane uz podršku brojnih suradnika

U četvrtak, 30. ožujka 2017. godine u 19 sati otvorenje izložbe Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu, Arheološki muzej u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 19, 10 000 Zagreb.