100 godina fakulteta, Djelatnici, Studenti, Znanost
05.06.2017.

Voda u glavi – predavanje u sklopu izložbe Anamneza

U četvrtak 8. 6. 2017. godine u 18 sati predavanje “VODA U GLAVI” će održati prof.dr.sc. Marijan Klarica, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof.dr.sc. Miroslav Vukić, predsjednik Hrvatskog neurokirurškog društva.

Saznajte koja su ranija i koja su nova shvaćanja fiziologije tekućina unutar glave. Koji čimbenici reguliraju tlak tih tekućina, te kakve su bile antičke, a kakve su današnje mogućnosti liječenja povišenog tlaka u glavi. Intrakranijska hipertenzija (povišeni tlak u glavi) i danas predstavlja izuzetno težak klinički problem koji se teško liječi, a trauma mozga uz povišeni tlak u glavi predstavlja vodeći uzrok smrti u mlađoj populaciji u razvijenim zemljama.

/></p>

<div class='row'>