Veličina fonta
Sivi ton
Kontrast
Disleksija

Studenti koji imaju simptome infekcije ili dokazanu bolest COVID-19 ili su bili u bliskom kontaktu s oboljelim osobama moraju se istoga dana obvezno javiti elektroničkom poštom na adresu: covid-mef@mef.hr

Djelatnici, Studenti, Znanost
12.03.2019.

18. Tjedan mozga u emisiji “Izaberi zdravlje”

Što se događa u našemu mozgu kad učimo? Zašto ne pamtimo samo korisne podatke? Kako prehrana i fizička aktivnost utječu na pamćenje? Postoji li u mozgu jedinstveno područje u koje se pohranjuju sve informacije koje naučimo? Kada i zašto se događaju poremećaji u učenju i pamćenju? Možemo li izbjeći demenciju? Gdje je neuroznanost na svojemu putu u otkrivanju mozga? To su samo neka od pitanja na koja će se pokušati odgovoriti u Tjednu posvećenomu našemu najsloženijem i zadivljujućem organu – mozgu.

Učenje i pamćenje – tema je ovogodišnjega Tjedna mozga koji organiziraju Hrvatsko društvo za neuroznanost, Hrvatski institut za istraživanje mozga i Znanstveni centar izvrsnosti za temeljnu, kliničku i translacijsku neuroznanost Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

O spoznajama u istraživanju mozga u 21. stoljeću govorit će se cijeli tjedan u mnogim našim gradovima. Tema je to i emisije Izaberi zdravlje emitirane 12. ožujka 2019.g. Sugovornici urednice Sandre Erak su akademkinja Vida Demarin, akademik Ivica Kostović, ravnatelj Hrvatskoga instituta za istraživanje mozga prof. dr. sc. Miloš Judaš i prof. dr. Marko Radoš, profesor na Katedri za radiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te radiolog s Kliničkog zavoda za dijagnostičku i intervencijsku dijagnostiku KBC Zagreb.

Emisiju možete poslušati ovdje.

Oznake:

Hrt - hr1