Djelatnici, Stručne službe, Studenti, Znanost
16.05.2019.

Dan doktorata 2019

Pozivamo sve zainteresirane da posjete Medicinski fakultet na Dan doktorata 24. svibnja 2019.  Skup počinje u 10 sati u dvorani Čačković, Medicinski fakultet, Šalata 3, 1. kat.

PROGRAM Dana doktorata 2019

Više od 140 doktoranada druge i treće godine doktorskih studija Biomedicina i zdravstvo i Neuroznanost prikazat će rezultate doktorskih istraživanja ili planove istraživanja sažecima i posterima. Ova vrsta okupljanja doktoranada, mentora i uglednih međunarodno priznatih znanstvenika pruža nam svima izvrsnu priliku za razmjenu iskustava i ideja u područjima istraživanja, kao i u znanosti općenito.

Ove godine na Danu doktorata imamo posebno zadovoljstvo prikazati vrhunska istraživanja dva svjetski priznata znanstvenika.

10:30 prof. Estifanos Ghebremedhin, Goethe University, Frankfurt, održat će predavanje pod naslovom: Parkinson’s disease: a puzzling widespread distribution of pathological changes.

Estifanos Ghebremedhin – abstract

11:15 dr. Marta Futema, University College, London, će održati predavanje pod naslovom: The complex genetics of Familial Hypercholesterolaemia (FH): from monogenic to polygenic disease.