Djelatnici, Studenti, Znanost
03.05.2019.

Panel rasprava i najava dokumentarnog serijala HRTa “Liječnici-političari”

U bogatom i raznolikom programu ovogodišnje konferencije “Dani zdravstvenih karijera u RH” u organizaciji Centra za planiranje zanimanja u biomedicini i zdravstvu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, koji možete pogledati ovdje ističe se panel rasprava “Liječnici u politici” i najava dokumentarnog serijala HRTa “Liječnici-političari” koja će se održati u četvrtak 9.5. s početkom u 13 sati u dvorani Čačković u dekanatu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj panela je odgovoriti studentima, mladim liječnicima i svim zainteresiranim posjetiteljima na pitanje koje se često nameće – zašto se liječnici često odlučuju baš za politiku? Koji su to motivi za bavljenje politikom,kolika je razina odgovornosti, koje su prednosti, a koji  nedostaci, kako ga uskladiti sa stručnim/liječničkim radom te obiteljskim životom te koje su mogućnosti rada u akademskoj zajednici i istraživanju. Doznat cemo takoder zanimljivosti iz političkog života liječnika političara i sl.

Sudionici:

• Prof. dr. sc. Mate Granić, dr. med.
  • Doc. dr. sc. Stipislav Jadrijević, dr. med.
  • Prof. dr. sc. Milan Kujundžić, dr. med.
  • Mr. sc. Darko Milinović, dr. med.
  • Prof. dr. sc. Mirando Mrsić, dr. med.
  • Ivić Pašalić, dr. med.
  • Mr. sc. Božo Petrov, dr. med.
  • Akademik Željko Reiner, dr. med.
  • Doc. dr. sc. Ines Strenja Linić, dr. med.
  • Prof. dr. sc. Vladimir Šišljagić, dr. med.

Kotizacija za sudjelovanje na konferenciji je besplatna. Potrebna je samo prethodna prijava ovdje.

HLK boduje sudjelovanje na konferenciji sa 9 bodova za aktivne te 7 bodova za pasivne sudionike,