Studenti koji imaju simptome infekcije ili dokazanu bolest COVID-19 ili su bili u bliskom kontaktu s oboljelim osobama moraju se istoga dana obvezno javiti elektroničkom poštom na adresu: covid-mef@mef.hr

Djelatnici, Studenti
29.10.2019.

Naša studentica svjetska prvakinja u karateu

Lucija Lesjak, studentica druge godine studija medicine na našem Fakultetu, svjetska je prvakinja u konkurenciji mlađih seniora. Osvojila je zlato u kategoriji +68 kg na Svjetskom prvenstvu u karateu u glavnom gradu Čilea Santiagu.

U 1. kolu Lesjak je bila slobodna. U nastavku svladala je Ruskinju Sunitu Kalimovu 7-4, potom Gianellu Lozano iz Perua 6-0, Amerikanku Cirrus Lingl s 5-4, a u polufinalu Meksikanku Nadiu Michel Galarzu Aguirre 3-1. Još uvjerljivija Lesjak je bila u finalu pobijedivši u finalnom susretu Austrijanku Loru Ziller s 5-1.

Hrvatskoj je to ukupno druga medalja na SP za kadete, juniore i mlađe seniore u Santiagu. Laura Lisac osvojila je kadetsku broncu u kategoriji +54 kg.

Na Svjetskom prvenstvu u Čileu sudjelovalo je 1557 karatista iz 96 zemalja.