Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

Znanost
09.05.2016.

Akademik Slobodan Vukičević izabran za predsjedavatelja biomedicinskog panela LS7 European Research Council

European Research Council (ERC; Europsko vijeće za znanost) izabralo je akademika Slobodana Vukičevića za predsjedavatelja panela LS7–Diagnostic Tools, Therapies and Public Health za 2017. godinu. To je najviša pozicija koju hrvatski znanstvenik obnaša u tijelima Europske komisije za znanost. Panel ima dvanaest do petnaest članova, vodećih znanstvenika u području temeljnih i kliničkih istraživanja. Za potrebe ERC Advanced Grant sustava postoji devet panela u području Prirodnih znanosti, šest panela u području Društvenih znanosti i deset panela u području Fizikalnih znanosti i inženjerstva. LS7 panel obuhvaća jedanaest tema: medicinski inženjering i tehnologija, dijagnostički alati, farmakologija/otkriće lijekova, analgezija i kirurgija, toksikologija, genska i stanična terapija, radioterapija, zdravstvena skrb, javno zdravstvo, rizični čimbenici i medicinska etika.

ERC je osnovan 2007. kao prva pan-europska organizacija za financiranje znanosti temeljem široke rasprave europskih znanstvenika i znanstvenih organizacija. Temeljni cilj ERC-a je potpora vodećim europskim znanstvenicima koji provode inovativna, originalna i izuzetno kvalitetna istraživanja. ERC projekti dodjeljuju se kroz otvoreno nadmetanje u kategorijama novih i iskusnih istraživača, koji rade ili započinju raditi u Europi. Jedini kriterij za dodjelu projekata je znanstvena izvrsnost. Stoga je cilj prepoznati najkvalitetnije ideje i omogućiti vidljivost najbolje europske znanosti te ujedno privući istraživače iz svijeta. Dugoročni cilj je uspostavljanje jakog i samoodrživog europskog istraživačkog sustava te osnažiti akademske institucije kako bi mogle djelovati ravnopravno s vodećim svjetskim istraživačkim centrima.