Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

09.10.2023.

COST projekt Harmonisation – konferencija i radionica, Dubrovnik, 11.-13.10.2023.

U sklopu EU projekta COST Action CA20122, Harmonizing clinical care and research on adrenal tumours in European countries (HARMONISATION), od 11. do 13 listopada 2023. u Dubrovniku će se održati konferencija i radionica za kliničare, istraživače i stručnjake iz drugih relevantnih područja, uključujući umjetnu inteligenciju, zaštitu podataka, pravna i etička pitanja te predstavnike pacijenata.

Konferencija Joint 22nd ENS@T scientific meeting and 2nd Harmonisation meeting priređuje se u suorganizaciji s European Network for the Study of Adrenal Tumours (ENS@T) uz potporu Hrvatskog društva za endokrinologiju i dijabetologiju Hrvatskog liječnočkog zbora u terminu 11.-13. listopada 2023. na lokaciji Valamar Lacroma Dubrovnik Hotel, Iva Dulčića 34, Dubrovnik.

Program konferencije dostupan je ovdje.

Radionica Adrenal tumor masterclass - Clinical / Translational / Basic održat će se 11. listopada 2023. na istom mjestu.

Kotizacija za oba događaja se NE naplaćuje.

COST je program financiranja EU-a koji omogućuje istraživačima uspostavu svoje interdisciplinarne istraživačke mreže u Europi i šire. Osiguravaju se sredstva za organiziranje konferencija, sastanaka, škola za obuku, kratkih znanstvenih razmjena ili drugih aktivnosti umrežavanja u širokom rasponu znanstvenih tema. Stvaranjem otvorenih prostora u kojima ljudi i ideje mogu rasti teži se otključavanju punog potencijala znanosti.

Harmonis@tion ima za cilj uspostaviti multidisciplinarnu mrežu za usklađivanje kliničke skrbi i istraživanja o tumorima nadbubrežne žlijezde u cijeloj Europi s fokusom na ciljane zemlje uključene u program COST. Cilj ove suradničke mreže jest uspostava modernog okvira za razvoj nove generacije „randomiziranih“ kliničkih ispitivanja u stvarnom vremenu i stvarnom životu, a koja će biti objedinjena u posebnom registru.

Više obavijesti na https://www.goharmonisation.com/.