Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

Djelatnici
21.02.2018.

Održana sjednica Dekanske konferencije medicinskih fakulteta u Republici Hrvatskoj

U prostorima Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu dana 21. veljače 2018.g. održana je sjednica Dekanske konferencije medicinskih fakulteta u Republici Hrvatskoj. Na sjednici se raspravljalo o problematici pripravničkog staža i specijalističkog usavršavanja doktora medicine, nastave na medicinskim fakultetima u RH, organizaciji zdravstvene zaštite za studente te odnosu medicinskih fakulteta prema stranim agencijama za head-hunting agencijama.

Samom početku sjednice prisustvovali su predstavnici svih fakulteta biomedicinskog područja kada su prof. dr. sc. Melita Šalković-Petrišić i prof. dr. sc. Vladimir Trkulja nazočnima predstavili program inicijative “Europski certificirani farmakolog – EuCP” krovne organizacije europskih farmakoloških društava da se u zemljama članicama identificiraju pojedinci koji zadovoljavaju visoke standarde provođenja izobrazbe, vještina, iskustva i stručne ekspertize u području farmakologije (www.ephar.org). U Republici Hrvatskoj za sada ne postoji službeno priznato zvanje/zanimanje farmakologa, niti pripadajući diplomski ili poslijediplomski studij za stjecanje istog.

Najavljeni su “Dani zdravstvenih karijera u RH” koji će se ove godine održati 11. i 12. svibnja u prostorima Škole narodnog zdravlja “Andrija Štampar”.

Ovom prilikom potpisan je i sporazum o suradnji medicinskih fakulteta u Republici Hrvatskoj.

/></p>
<p style=Dekani s lijeva na desno: prof. dr. sc. Tomislav Rukavina (Rijeka), prof. dr. sc. Marijan Klarica (Zagreb), prof. dr. sc. Zoran Đogaš (Split), prof. dr. sc. Jure Mirat (Osijek)

/></p>

<div class='row'>