Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

16.10.2023.

Edukacijska radionica iz populacijskih istraživanja HIV-a i evaluacije intervencija za prevenciju i liječenje HIV-a

Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu od 16. do 20. listopada 2023. održava se od edukacijska radionica pod nazivom „Populacijska istraživanja HIV-a i evaluacija intervencija za prevenciju i liječenje HIV-a“.

Radionicu organizira Suradni centar Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) za praćenje epidemije HIV-a koji djeluje od 2004. godine na Katedri za medicinsku sociologiju i ekonomiku zdravstva Škole narodnog zdravlja „Andrija Štampar“.

Radionici prisustvuje 45 sudionika koji dolaze iz više zemalja sub-Saharske Afrike (Kenija, Malavi, Mozambik, Tanzanija, Uganda, Nigerija, Zambija) i Azije (Mijanmar, Malezija).

Dio sudionika radi za urede američkog Centra za prevenciju i kontrolu bolesti (United States Centers for Disease Control and Prevention) u Africi te za urede UNAIDS-a u Africi i Aziji.

Tema radionice je izrada istraživanja  kojima se dobivaju podaci o prevalenciji i incidenciji HIV-a u visoko-rizičnim grupama te bihevioralnim čimbenicima rizika. Sudionici će tijekom praktičnog dijela radionice razvijati istraživačke protokole koji će im kasnije koristiti u radu u njihovim zemljama.

Predavači radionice dolaze sa Suradnog centra SZO te sa Sveučilišta Kalifornija, San Francisco.

Kroz Suradni centar SZO educirano je do sada preko 2800 liječnika i javno-zdravstvenih djelatnika iz 109 zemalja svijeta i stručna pomoć za Svjetsku zdravstvenu organizaciju pružena je u preko 30 zemalja Afrike, Azije, Pacifika i Europe, što ga čini jednim od vodećih programa globalnog zdravlja u Hrvatskoj.