Djelatnici, Natječaji
16.01.2016.

ERA Fellowship – stipendija Europskoga istraživačkog prostora

Kao dio nacionalne strategije za Europski istraživački prostor (ERA), Njemačka proširuje svoju suradnju s državama članicama EU13 (Bugarska, Hrvatska, Češka, Cipar, Estonija, Mađarska, Latvija, Litva, Malta, Poljska, Rumunjska, Slovačka i Slovenija).

Program ERA Fellowship podržava izgradnju kapaciteta u području upravljanja znanosti država EU13 i jača umrežavanje s njemačkim istraživačkim organizacijama i sveučilištima. Tijekom boravka u njemačkoj znanstvenoj organizaciji ili visokom učilištu u trajanju od minimalno šest tjedana do maksimalno tri mjeseca, stipendisti će steći praktično iskustvo u znanstvenom upravljanju te dobiti detaljan uvid u znanstvene postupke upravljanja i procese na stručnoj razini.

Ostale informacije o prijavi projektnih prijedloga možete pronaći na ovom linku.