Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

30.12.2016.

Izvrstan uspjeha naših studenata na 9. međunarodnoj izložbi inovacija IEIK 2016 u Kini

U mjesecu studenom 2016.g. u kineskome gradu Kunshanu, Sveučilište u Zagrebu predstavilo je inovativne projekte svojih studenata na 9. međunarodnoj izložbi inovacija IEIK 2016. (9th International Exhibition of Inventions). Na izložbi u Kini sudjelovale su četiri sastavnice Sveučilišta u Zagrebu – Fakultet elektrotehnike i računarstva, Medicinski fakultet, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Fakultet kemijskoga inženjerstva i tehnologije sa šest studentskih inovativnih projekata.

Svih šest inovativnih projekata Sveučilišta u Zagrebu, koje su na izložbi predstavili Udruga inovatora Hrvatske i Hrvatska zajednica tehničke kulture na devetoj Međunarodnoj izložbi inovaciji IEIK 2016. osvojilo je tri zlata, dva srebra i jednu broncu.

Zlatnu medalju osvojile su inovacije Osobni elektomiograf „MYMYO“ Une Pale, Marija Cifreka, Igora Kroisa i Stanislava Pehareca s Fakulteta elektrotehnike i računarstvaJednokratni urinarni kateter osiguran antiseptičkim sredstvom Luke Grgara s Medicinskoga fakulteta i GuardianMeda te Samočisteći beton Dominika Načinovića s Fakulteta kemijskoga inženjerstva i tehnologije i Ivana Rimca iz tvrtke Holcim.

Tri medalje (dva srebra i jedna bronca) odlaze Fakultetu strojarstva i brodogradnje. Srebrne medalje osvojili su projekti Električni romobil Dominika Sremića i mentora Mladena Crnekovića te Elektrohidraulički robotski manipulator Željka Šituma, Darije Miloš i Ivice Ivanica, dok je brončanu medalju osvojio projekt Aktivna ortoza za stopalo pogonjena umjetnim pneumatskim mišićem Denisa Trivića, Dominika Sremića i mentora Željka Šituma.

Čestitamo svim dobitnicima, a osobito našem studentu LUKI GRGARU i njegovom timu!

foto: Anton Mezulić|www.srednja.hr