19.06.2015.

Javna rasprava – 13.07.2015.

MEDICINSKI FAKULTET
ODSJEK ZA POSLIJEDIPLOMSKU NASTAVU I STALNO MEDICINSKO USAVRŠAVANJE
ODJEL ZA DOKTORATE I ZNANSTVENA ZVANJA

Broj: 10106-10/23-2015.
Zagreb, 24. 06. 2015.

POZIV

Molim Vas da neizostavno prisustvujete Javnoj raspravi o prijavama prijedloga disertacija koja će se održati u PONEDJELJAK, 13. srpnja 2015. godine u 13,30 sati na HRVATSKOM INSTITUTU ZA ISTRAŽIVANJE MOZGA Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 12, prizemlje.

1) Pristupnica: Ivana Bakija, dr.med., naslov prijedloga: „Kvaliteta suznog filma kod kroničnih shizofrenih bolesnika na kontinuiranoj terapiji antipsihoticima“

1. prof. dr. sc. Dražen Begić
  2. doc. dr. sc. Marina Šagud
  3. doc. dr. sc. Nenad Vukojević

MENTOR: doc. dr. sc. Igor Filipčić
KOMENTOR: doc. dr. sc. Snježana Kaštelan

2) Pristupnik: Ozren Vinter, dr.med., naslov prijedloga: „Razina cirkulirajućeg Neuregulina-1ß kao predskazatelj patološke ventrikulske remodelacije u bolesnika s akutnim infarktnom miokarda sa ST elevacijom“

1. doc. dr. sc. Diana Delić Brkljačić
  2. doc. dr. sc. Mislav Vrsalović
  3. doc. dr. sc. Edvard Galić

MENTOR: dr.sc. Matias Trbušić, znanstveni suradnik

3) Pristupnik: Marijan Pašalić, dr.med., naslov prijedloga: „Patogenetski mehanizmi i predskazatelji reverzibilnosti povišene plućne vaskularne rezistencije i plućne hipertenzije u bolesnika s kroničnim sistoličkim zatajivanjem srca“

1. doc. dr. sc. Diana Delić Brkljačić
  2. doc. dr. sc. Mislav Vrsalović
  3. prof. dr. sc. Anton Šmalcelj

MENTOR: akademik Davor Miličić

4) Pristupnica: Iva Žagar, dr.med., naslov prijedloga: „Predikcija radiografske progresije i niske mineralne gustoće kosti u bolesnika s ankilozirajućim spondilitisom“

1. prof. dr. sc. Branimir Anić
  2. prof. dr. sc. Kristina Potočki
  3. doc. dr. sc. Porin Perić

MENTOR: dr.sc. Nadica Laktašić Žerjavić, znanstvena suradnica

5) Pristupnica: Maja Crnogorac, dr.med., naslov prijedloga: „Tvrdoća benignih i malignih promjena dojke mjerena shear-wave elastografijom“

1. doc. dr. sc. Gordana Ivanac
  2. prof. dr. sc. Zoran Brnić
  3. doc. dr. sc. Vinko Vidjak

MENTOR: prof. dr. sc. Boris Brkljačić

6) Pristupnik: Šime Zekan, dr.med., naslov prijedloga: „Čimbenici povezani s promjenama antiretrovirusnih lijekova u bolesnika koji su započeli liječenje u Hrvatskoj u razdoblju 1998 do 2013“

1. prof. dr. sc. Adriana Vince
  2. prof. dr. sc. Miroslav Lisić
  3. prof. dr. sc. Zdenko Sonicki

MENTOR: prof. dr. sc. Josip Begovac

Predsjednika Odbora za doktorate
i znanstvena zvanja:

Prof. dr. sc. Bojan Jelaković, v. r.