08.04.2015.

Javna rasprava – 27.04.2015.

MEDICINSKI FAKULTET
ODSJEK ZA POSLIJEDIPLOMSKU NASTAVU I STALNO MEDICINSKO USAVRŠAVANJE
ODJEL ZA DOKTORATE I ZNANSTVENA ZVANJA

Broj: 10106-10/13-2015.
Zagreb, 09. 04. 2015.

POZIV

Molim Vas da neizostavno prisustvujete Javnoj raspravi o prijavama prijedloga disertacija koja će se održati u PONEDJELJAK, 27. travnja 2015. godine u 13,30 sati na HRVATSKOM INSTITUTU ZA ISTRAŽIVANJE MOZGA Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 12, prizemlje.

1) Pristupnica: Mirna Natalija Aničić, dr.med., naslov prijedloga: „Jetrene komplikacije dijabetesa melitusa tip 1“

1. prof. dr. sc. Rajko Ostojić
  2. prof. dr. sc. Sanja Kolaček
  3. dr.sc. Miroslav Dumić, professor emeritus

MENTOR: prof. dr. sc. Jurica Vuković

2) Pristupnica: Andrea Ražić Pavičić, dr.med., naslov prijedloga: „Povezanost psiholoških faktora s ishodom izvantjelesne oplodnje – in vitro fertilizacije (IVF-a) u primarno neplodnih žena“

1. prof. dr. sc. Miro Jakovljević
  2. prof. dr. sc. Vlasta Rudan
  3. prof. dr. sc. Miro Kasum

MENTOR: prof. dr. sc. Rudolf Gregurek

3) Pristupnica: Marina Mioč, dr.med., naslov prijedloga: „Utjecaj sindroma opstruktivne apneje u spavanju na makrostrukturu i mikrostrukturu spavanja i kardiovaskularnu autonomnu živčanu funkciju“

1. doc. dr. sc. Marko Jakopović
  2. dr.sc. Danilo Hodoba, znanstveni suradnik
  3. doc. dr. sc. Davor Puljević

MENTOR: doc. dr. sc. Mario Habek
KOMENTOR: dr.sc. Barbara Barun, znanstvena suradnica

4) Pristupnica: Irena Rojnić Palavra, dr.med., naslov prijedloga: „Suicidalnost i agresivnost ovisnika o alkoholu i ovisnika o opijatima s obzirom na komorbidnu ovisnost o internetu“

1. prof. dr. sc. Zoran Zoričić
  2. doc. dr. sc. Darko Marčinko
  3. prof. dr. sc. Neven Henigsberg

MENTOR: prof. dr. sc. Vlado Jukić
KOMENTOR: dr. sc. Ante Bagarić, znanstveni suradnik

5) Pristupnik: Goran Jurcan, dr.med., naslov prijedloga: „Učinkovitost kratke grupne dinamske psihoterapije na smanjenje osjećaja beznadnosti kod depresivnih i anksioznih bolesnika, randomizirana kontrolirana studija“

1. prof. dr. sc. Slađana Štrkalj-Ivezić
  2. prof. dr. sc. Rudolf Gregurek
  3. doc. dr. sc. Darko Marčinko

MENTOR: prof. dr. sc. Vlado Jukić

Predsjednika Odbora za doktorate
i znanstvena zvanja:

Prof. dr. sc. Bojan Jelaković, v. r.