Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

02.05.2023.

“Komunikacijske vještine u onkologiji i palijativnoj medicini” – Virtualni (online) poslijediplomski tečaj SMU (20. svibnja 2023.)

Poštovani kolegice i kolege,

Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Centar za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine organiziraju tečaj o komunikacijskim vještinama u onkologiji i palijativnoj medicini. Polaznici tečaja će steći znanja o osnovama komunikacijskih vještina u raznim fazama liječenja onkoloških bolesnika i bolesnika u palijativnoj medicini (priopćavanje loše vijesti, rasprave o prognozi i rizicima, emocionalne reakcije na bolest, zajedničko donošenje odluka, vođenje obiteljskog sastanaka komunikacija s osobama na kraju života itd.).

Polaznici će biti educirani i o specifičnostima komunikacije s javnosti te kako empatijski i emocionalno odreagirati, a pri tom se sačuvati od sindroma sagorijevanja na poslu (burn-out). Radujemo se Vašem dolasku!

Komunikacijske Vještine U Onkologiji I Palijativnoj Medicini Zagreb Svibanj 2023

S poštovanjem,

Marijana Braš i Veljko Đorđević