23.09.2024.

Međunarodni znanstveni kongres FEBS3+ Meeting: Exploring Molecular Frontiers

Od 25. do 28. rujna 2024. godine u Puli će se održati međunarodni znanstveni kongres FEBS3+ Meeting: Exploring Molecular Frontiers.

Kongres je jedinstven budući da ga organiziraju zajednički tri društva: Hrvatsko društvo za biokemiju i molekularnu biologiju (HDBMB), Švedsko društvo za Biokemiju, biofiziku i molekularnu biologiju (SFBBM) te Finsko društvo za biokemiju, biofiziku i mikrobiologiju (BioBio), a u okviru FEBS3+ Meeting programa i pod pokroviteljstvom Federation of European Biochemical Societies (FEBS), Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih te Zagrebačkog, Riječkog i Osječkog Sveučilišta.

Predsjednik međunarodnog organizacijskog odbora kongresa upravo je naš kolega s Katedre za Medicinsku biologiju, izv. prof. dr. sc. Nino Sinčić, koji je ujedno i član FEBS Education and Training Committee.

Ovaj jedinstveni kongres okuplja gotovo 200 sudionika iz preko 15 zemalja, uključujući i vodeće znanstvenike u području, te mlade perspektivne znanstvenike, koji će predstaviti vrhunska dostignuća u molekularnim znanostima o životu s fokusom na biomedicinu, biokemiju, molekularnu biologiju i biotehnologiju, te edukaciju na suvremenim sveučilištima i znanstvenim institutima.

Više obavijesti dostupno je na poveznici https://febs3pula.com.