Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

31.05.2016.

Nagrada Grada Zagreba rektoru Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damiru Borasu

U povodu Dana Grada Zagreba, u utorak 31. svibnja 2016. u 11 sati, održana je svečana sjednica Gradske skupštine. Nakon pozdravnih govora predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba dr. sc. Andrije Mikulića i gradonačelnika Grada Zagreba Milana Bandića na svečanosti je uslijedila svečana dodjela Nagrada Grada Zagreba, Nagrade Zagrepčanka godine i proglašenje počasnoga građanina Grada Zagreba.
Na temelju Zaključka Gradske skupštine Grada Zagreba, Nagrade Grada Zagreba ove se godine dodijeljuje prof. dr. sc. Damiru Borasu, Branimiru Budetiću, Centru za ženske studije, mr. sc. Jozi Čikešu, prof. dr. sc. Marijanu Hržiću, Institutu Ruđer Bošković, istraživačkome timu Ambliopija u četverogodišnje djece Grada Zagreba Klinike za očne bolesti KB Sveti Duh,Daliboru Mataniću, dr. sc. Anti Nazoru, Gabi Novak, Ljerki Očić, Mariji Peakić-Mikuljan, prof. dr. sc. Editi Slunjski, prof. dr. sc. Mirku Šamiji, Udruženju obrtnika Grada Zagreba i Milani Vuković Runjić. U ime nagrađenih na svečanosti je zahvalio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Na svečanosti su dodijeljene Nagrade Zagrepčanka godine Sandri Perković te je stožerni brigadir Rudolf Perišin posmrtno proglašen počasnim građaninom Grada Zagreba. Povelju počasnoga građanina Grada Zagreba primila je supruga pokojnoga Rudolfa Perišina gospođa Ljerka Perišin.

Prof. dr. sc. Damiru Borasu, rektoru Sveučilišta u Zagrebu i redovitome profesoru u trajnom zvanju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Nagrada Grada Zagreba dodjeljuje se za dugogodišnje uspješno djelovanje i velik doprinos uspostavljanju i razvoju informacijskih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu i u cjelokupnom sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj. Svestranim znanstvenim interesom i suradnjom s brojnim znanstvenicima različitih područja prof. dr. sc. Damir Boras znatno je pridonio primjeni informatike te informacijske i komunikacijske znanosti u društvenim i humanističkim znanostima. U preko 90 objavljenih znanstvenih i stručnih radova i više znanstvenih knjiga i udžbenika bavi se računalnom obradom hrvatskoga jezika, organizacijom i strukturiranjem znanja, učenjem uz pomoć računala te računalnom leksikografijom i enciklopedistikom. Kao rektor Sveučilišta u Zagrebu intenzivno se bavi sustavom financiranja, zapošljavanjem, posebno znanstvenih novaka, regulatornom problematikom te osiguravanjem kvalitete znanosti i visokoga obrazovanja javnih sveučilišta u Republici Hrvatskoj. Njegovim zalaganjem inovacije i transfer znanja u gospodarstvo postaju važan dio misije Sveučilištu u Zagrebu.

Čestitamo rektoru Borasu i svim dobitnicima nagrada!

Preuzeto sa www.unizg.hr