18.10.2024.

Natječaj za dodjelu državnih stipendija za ak. god. 2024./2025.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih raspisalo je Natječaj za dodjelu državnih stipendija za ak. god. 2024./2025. studentima u redovitom statusu koji studiraju na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj.

Prijave na Natječaj traju do 4. studenoga 2024. do 12 sati.

Prijave se obavljaju isključivo elektroničkim putem uz pomoć elektroničkog identiteta (AAI).

Državne stipendije dodjeljuju se u tri kategorije: E, D-1 i P.

U okviru kategorije E (studenti slabijega socio-ekonomskog statusa), studenti s invaliditetom, sukladno utvrđenom postotku tjelesnog oštećenja odnosno stupnju oštećenja funkcionalnih sposobnosti, ostvaruju dodatne bodove.

U okviru P kategorije, stipendije mogu ostvariti i studenti s invaliditetom koji su upisani na doktorske studije na poslijediplomskoj razini.

Sve informacije o načinu prijave, uvjetima i dokumentaciji za dodjelu državne stipendije možete pronaći na mrežnoj stranici Ministarstva: https://mzom.gov.hr.

Za sva dodatna objašnjenja studenti se mogu obratiti putem sljedećih kontakata: drzavne-stipendije@mzom.hr  i na brojeve telefona: 01/4594-151 i 01/4594-544.