11.10.2024.

Obavijest o otvorenju Savjetovališta za studente Sveučilišta u Zagrebu

Sveučilište u Zagrebu, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i mladih RH, Gradom Zagrebom te Ministarstvom zdravstva RH, osnovalo je Savjetovalište za studente Sveučilišta u Zagrebu.

Savjetovalište je otvorilo svoja vrata na adresi Ul. Radoslava Cimermana 88, zgrada SEECEL-a (4. kat) za sve studente Sveučilišta u Zagrebu s početkom akademske godine 2024./2025., točnije 1. listopada.

Problemi mentalnog zdravlja sve su prisutniji među studentima. 25% studenata suočava se s psihičkim smetnjama koje negativno utječu na njihov život i akademski uspjeh te zahtijevaju stručnu pomoć. Čak 75% psihičkih poremećaja u kasnijoj životnoj dobi počeli su se razvijati do 24. godine života. U prosjeku prođe i do 8 godina od javljanja smetnji do traženja stručne pomoći, a neprepoznati i neliječeni problemi mogu postati kronični. Smatra se da 5% studenata napusti studij zbog netretiranih psihičkih smetnji i poremećaja.

Savjetovalište će pružiti ključnu podršku kroz individualne i grupne tretmane, edukacije za studente i osoblje, uz tim stručnjaka iz psihologije i psihijatrije. Usluge su besplatne i lako dostupne. Studenti se mogu javiti telefonom na 01/4698 100 ili putem e-pošte na savjetovaliste@unizg.hr.

Detaljnije informacije pogledajte na mrežnoj stranici Sveučilišta https://www.unizg.hr/studiji-i-studiranje/podrska-studentima/savjetovaliste-za-studente/