Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

26.03.2019.

Neprimjerene izjave na društvenim mrežama

Uprava Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu obaviještena je od strane Studentskog zbora i studenata o neprimjerenim izjavama pojedinih nastavnika na društvenim mrežama.

Nastavnici i suradnici Medicinskog fakulteta kao i studenti u svom radu dužni su se pridržavati normi Etičkog kodeksa i općih akata.

Prema Etičkom kodeksu nastavnici, suradnici i studenti osobno odgovaraju za javno izgovorene i napisane riječi. Stoga će se i u ovom slučaju provesti odgovarajuća procedura koja se na našoj instituciji uvijek provodila kod bilo kakvog kršenja Etičkog kodeksa.

Jedna od glavnih misija Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu je stvaranje poticajnog intelektualnog okružja, uz promociju znanstvenih i humanitarnih aspekata medicinske prakse i uz nastojanje Fakulteta da obrazuje kompetentne zdravstvene djelatnike koji će svojim znanjem unaprijediti medicinsku praksu, obrazovanje i znanost.

Dekan

Prof. dr. sc. Marijan Klarica

[OČITOVANJE] Neprimjerene izjave na društvenim mrežama