Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

03.04.2023.

Održana 16. cestovna utrka “162 stube” – rezultati

U subotu 1.4. održana je 16. cestovna utrka „162 stube“ u organizaciji Sportske udruge studenata medicine – SportMEF na kojoj se natjecalo 200 sudionika u različitim kategorijama. Tradicionalno start 16. cestovne utrke „162 stube“ bio je ispred zgrade dekanata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Utrka je dobila naziv po broju stuba koje vode od podnožja do vrha Schlosserovih stuba kojima se dolazi do Medicinskog fakulteta u Zagrebu. Prijava na utrku je besplatna; mogli su se prijaviti svi, bez obzira na dob, spol ili bilo koju drugu odrednicu, a prijavilo se ukupno 199 natjecatelja.

Sudionike utrke su pozdravili:
- g. Krešimir Šamija, ravnatelj Uprave za sport u ime Ministarstva turizma i sporta RH
- gđa. Renata Flajhar, višoj stručnoj savjetnici za programe sporta iz Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade Grada Zagreba
- prof. dr. sc. Boris Brkljačić, prorektor za studente Sveučilišta u Zagrebu, te
- prof. dr. sc. Davor Ježek, prodekan za studij na engleskom jeziku Medicinskog fakulteta u Zagrebu.

Utrka je krenula obilježenom rutom sa Šalate, oko Škole narodnog zdravlja "Andrija Štampar" pa povratno prema Medicinskom fakultetu do podnožja Schlosserovih stuba.

Dužina staze iznosi 4.200 metara, a nagrađeni su najbolji natjecatelji u četiri kategorije: MEF Woman, MEF Man, Absolute Woman, Absolute Man, s tim da su ove godine dodijeljene i posebne nagrade za najmlađeg i najstarijeg natjecatelja. Najmlađi sudionik utrke bio je 10-mjesečni dječak koji je izdržao cijelu stazu u nosiljci, na leđima majke.

Za sve sudionike pripremljene su promotivne majice i okrepa, a najbolja tri natjecatelja u svim kategorijama nagrađena su medaljama i poklonima.

Nakon što trkači savladaju 162 stube, ponovno ih dočekuje Šalata i cilj na mjestu gdje je utrka počela, ispred Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Osim navedenoga, svi natjecatelji imaju i priliku sudjelovati na radionicama brojnih studentskih sekcija i udruga koje se održavaju u prostorijama Fakulteta.

Rezultati utrke - https://www.stotinka.hr/hrv/utrka/5518/ukupni_poredak.