Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

30.01.2023.

Održana druga RMA Akademija u okviru projekta Alliance4Life_ACTIONS

Na Sveučilištu Vilnius u Litvi od 22. do 25. siječnja 2023. godine održana je druga RMA Akademija (Reserch Managenent and Administration Academy) u okviru projekta Alliance4Life_ACTIONS. RMA Akademija jedna je od ključnih aktivnosti u okviru ovog projekta koja je usmjerena na unapređenje profesionalnih vještina znanstvenih menadžera i administratora u srednjoj i istočnoj Europi.

Tema druge RMA Akademije bila je kako ostvariti suradnju između akademske zajednice i industrije te na taj način povećati konkurentnost u prijavama EU projekata, a među partnerima iz 13 zemalja na akademiji je sudjelovala članica projektnog tima Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Ivana Šiprak, voditeljica Ureda za znanost.

S obzirom na konkurentnost i složenost prijava na razne programe, projektni menadžeri moraju se jako dobro snalaziti u tim područjima kako bi učinkovito „povukli“ financijska sredstva za postizanje postavljenih ciljeva i vizija, a upravo za to akademija je veliki izvor informacija.

Poslijedoktorandica Dora Raos i doktorandica Viktorija Rumenović s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu sudjelovale su u edukaciji Early Stage Researchers' Retreat u Vilniusu u Litvi od 23. do 24. siječnja 2023. Prisustvovale su znanstvenim predavanjima renomiranih istraživača iz područja srčane regeneracije i epigenetike te su drugi dan programa predstavile i svoja istraživanja.

Projekt Alliance4Life_ACTIONS (A4L) pokrenut je u sklopu EU programa Obzor2020 s misijom ukidanja jaza u europskim istraživačkim potencijalima u području biomedicine, poticanja inovacija i institucionalnih promjena te oblikovanja istraživačke politike na nacionalnoj i europskoj razini. Cilj mu je poboljšati institucijsku kulturu i uvjete za ostvarivanje izvrsnih znanstvenih rezultata na području srednje i istočne Europe.