Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

18.09.2023.

Održano uvodno predavanje za studente 1. godine studija medicine u ak. god. 23./24.

Uvodno predavanje dekana Medicinskog fakulteta prof. dr. sc. Slavka Oreškovića za studente prve godine studija medicine upisane u ak. godini 2023./2024. održano je u ponedjeljak 18. rujna 2023. u dvorani “Miroslav Čačković”.

Dekan je prigodnim riječima pozdravio 106. generaciju studenata zagrebačkog Medicinskog fakulteta te ih upoznao sa značenjem ove institucije za Hrvatsku i naš narod kroz povijest. Istaknuo je od čega se sve sastoji studij medicine i što ih očekuje te ukazao na to da je na svakome pojedinačna odluka o tome koliko će se truditi, raditi, zalagati i ulagati u studiranje, stjecanje potrebnih znanja i vještina; a da će Fakultet i svi njegovi djelatnici uvijek biti na usluzi studentima u svakom pogledu. Dekan je redom predstavio prodekane Fakulteta te pročelnike katedri I. godine studija koji su kratkim pozdravnim govorima izrazili dobrodošlicu studentima.

Mrežne stranice Fakulteta, službene društvene mreže te Centar za planiranje zanimanja u biomedicini i zdravstvu predstavio je glavni urednik web stranica i predstojnik Centra dr. sc. Danko Relić, prof. dr. sc. Mirza Žižak upoznao je studente sa funkcioniranjem MEF-LMS sustava koji će im biti od koristi u nastavi. Knjižnice Medicinskog fakulteta i sve mogućnosti koje one nude, a koje će studenti zasigurno često koristiti predstavila je voditeljica Središnje medicinske knjižnice doc. dr. sc. Lea Škorić.

Dino Žujić, predstavnik Studentskog zbora Medicinskog fakulteta predstavio je rad, djelovanje i mogućnosti Studentskog zbora, studentskih udruga i sekcija Fakulteta. Matija Martinić, voditelj studentskog mentorskog sustava upoznao je studente sa njihovim mentorima koji će im biti na usluzi kroz godine studija.