17.10.2024.

Poznati dobitnici Rektorove nagrade za akademsku godinu 2023./2024.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, je na prijedlog Povjerenstva za Rektorovu nagradu, koje je pregledalo studentske radove dostavljene od strane sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, nagradio ukupno 110 radova za Rektorovu nagradu u pet kategorija: 79 radova u a) kategoriji za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva autora), 12 u b) kategoriji za timski znanstveni i umjetnički rad (tri do deset autora), 5 u d) kategoriji za “veliki” timski znanstveni i umjetnički rad (više od deset autora), 3 u e) kategoriji za posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca ili timova i 11 u f) kategoriji za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici.

Dobitnici Rektorove nagrade za akademsku godinu 2023/2024 (unizg.hr)

Rektorovu nagradu za individualni znanstveni rad dobili su sljedeći studenti Medicinskog fakulteta:

• Emio Halilović
  • Lukrecija Anzić
  • Gracia Grabarić
  • Krunoslav Budimir
  • Vito Papić

Rektorovom nagradom za timski znanstveni rad (interdisciplinarna područja znanosti) nagrađena je:

• Nika Radičević (uz ostale autore s Fakulteta elektrotehnike i računarstva)

Rektorovu nagradu za „veliki“ timski znanstveni rad (društvene znanosti) dobili su:

• Mirta Augustinov, Pia Barač, Andrija Ćurić, Matija Grubješić, Matija Konja, Anđelo Kurtin, Matej Penava, Nika Rakuš, Helena Šandro

Rektorovu nagradu za posebne natjecateljske uspjehe pojedinca ili timova (interdisciplinarna područja znanosti) dobili su:

• Jure Jakovljević, Borna Milinović

Rektorovu nagradu za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici dobili su:

• Biomedicina i zdravstvo: Drago Baković, Patricia Barić, Nives Bokulić, Petra Bolt, Marija Doronjga, Lea Klepač, Anja Kovačić, Iva Mandić, Iskra Šimpraga,
  • Društvene znanosti: Hrvoje Vraneš
  • Interdisciplinarna područja znanosti: Lovro Jančić, Nermina Kamarić, Luka Mitar, Konrad Alexander Kiss, Bruno Ban
  • Interdisciplinarna područja umjetnosti: Ana Maria Antić, Emio Halilović, Dora Herceg, Tali Horvat, Jelena Ivančić, Veronika Ledvaj, Jana Majdak, Mara Parentić, Toma Perko, Tea Plišić, Eva Podolski, Ivan Raguž, Tomo Trstenjak, Vid Ujaković, Dino Žujić

Svečana dodjela Rektorove nagrade održat će se u četvrtak 7. studenog 2024. u 12 sati na Sveučilištu u Zagrebu (zgrada SEECEL-a), Radoslava Cimermana 88.

Upute za nagrađene:

- molimo da tijekom svečanosti dodjele za nagrađene radove iz kategorije d), e) i f) priznanja u ime grupe dođu preuzeti po 3 studentska predstavnika.

- na dan dodjele nagrada studenti trebaju doći pred veliku svečanu dvoranu najkasnije do 11.15 sati (južni ulaz br. 3).

Prema Pravilniku o dodjeli Rektorove nagrade dobitnici Rektorove nagrade dužni su pripremiti postere svojih radova. Upute za izradu postera i predložak postera.

Izložba postera nagrađenih radova održavat će se u SEECEL-u od 7. do 15. studenoga.

Za dobitnike u a) kategoriji ‒ nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad ‒ predviđena je novčana nagrada u iznosu od 200 eura. U tu svrhu studenti trebaju ispuniti obrazac te ga dostaviti na e-adresu: amihalic@unizg.hr.

Čestitamo svim dobitnicima, a posebno studenima našeg Fakulteta!!!