Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

23.10.2023.

Predstavljanje udžbenika „Klinička nuklearna medicina“ 26.10.2023. u 15 sati u dvorani Čačković

Treće, obnovljeno i dopunjeno izdanje udžbenika Klinička nuklearna medicina nastalo je kao izraz potrebe praćenja razvoja nuklearne medicine u različitim područjima u posljednjih desetak godina, a osobito u polju razvoja novih radiofarmaka, “hibridnog oslikavanja” (PET-CT-a i SPECT-CT-a) te terapijske primjene radiofarmaka.

Urednici izdanja su prof. dr. sc. Dražen Huić, prof. dr. sc. Damir Dodig i akademik Zvonko Kusić, a izdavač je Medicinska naklada.

Predstavljanje će se održati u četvrtak 26. listopada 2023. u 15 sati, u dvorani Miroslav Čačković Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3.

Knjiga je ponajprije namijenjena studentima medicine kao udžbenik za predmet nuklearna medicina, ali i specijalizantima nuklearne medicine kao početni udžbenik u njihovoj edukaciji tijekom usavršavanja.

Klinička nuklearna medicina izlazi 64 godine od osnutka prvog Odjela nuklearne medicine u Kliničkom bolničkom centru Zagreb.