Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku je natječaj za upis na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/diplomski-studij-sestrinstva/.

26.07.2024.

Prof. dr. sc. Ivica Lukšić imenovan u Urednički odbor časopisa “The Laryngoscope”

Pročelnik Katedre za maksilofacijalnu kirurgiju sa stomatologijom Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i predstojnik Klinike za kirurgiju lica, čeljusti i usta KB Dubrava, prof. dr. sc. Ivica Lukšić, izabran je u urednički odbor prestižnog američkog časopisa za područje otorinolaringologije i kirurgije glave i vrata The Laryngoscope

The Laryngoscope je jedan od najbolje rangiranih časopisa u svojoj kategoriji koji se prema Journal Citation Reports (JCR) iz 2023. nalazi u prvom kvartilu (Q1), što potvrđuje njegovu važnost i utjecaj u znanstvenoj zajednici. Časopis je također je indeksiran u prestižnim bazama podataka Current Contents Clinical Medicine i Science Citation Index Expanded.

Profesor Lukšić priznati je stručnjak u području onkološke kirurgije glave i vrata, autor brojnih znanstvenih i stručnih publikacija, autor udžbenika Maksilofacijalna kirurgija (Naklada Ljevak, 2019.) te Maxillofacial Surgery (Naklada Ljevak, 2023.) koji je prvi takav udžbenik u našoj zemlji za studente medicine na engleskom jeziku.

Čestitamo profesoru Lukšiću na ovom vrijednom postignuću!