Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

09.11.2023.

Profesori Davor Ježek i Milovan Kubat s Medicinskog fakulteta dobitnici Nagrade „Andrija Štampar“

Na svečanoj sjednici Senata, koja je održana povodu obilježavanja Dana Sveučilišta, u srijedu 8. studenoga 2023. godine dodijeljene su godišnje nagrade Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2022./2023.

Nagradom Andrija Štampar nagrađeni su prof. dr. sc. Davor Ježek i prof. dr. sc. Milovan Kubat s Medicinskoga fakulteta.

Profesor Davor Ježek nagrađen je za svoj znanstvenoistraživački i stručni rad te znatan doprinos andrologiji i reproduktivnoj medicini kako u Republici Hrvatskoj tako i u svijetu, a profesor Milovan Kubat za osnivanje DNA laboratorija na Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku te unaprjeđenje nastave iz kolegija Sudska medicine uvođenjem sadržaja vezanog za primjenu analize DNA.

Uz profesore s Medicinskog fakulteta Nagradu su primili i prof. dr. sc. Iva Alajbeg sa Stomatološkoga fakulteta, prof. dr. sc. Karmela Barišić s Farmaceutsko-biotehnološkoga fakulteta, prof. dr. sc. Petar Džaja s Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Čestitamo laureatima!

Nagrada "Andrija Štampar" dodjeljuje se pojedincima u Hrvatskoj i inozemstvu za ostvarene znanstvene rezultate, promicanje znanstvene discipline i struke, te prijenos znanja i odgoj mladih stručnjaka u području biomedicinskih znanosti.