10.10.2024.

Svečanost Bijele kute za studente Medical Studies in English (MSE)

Svečana dodjela bijelih kuta za studente 3. godine studija MSE, koji započinju prvi klinički kolegij Klinička propedeutika (uzimanje anamneze i fizikalni pregled), održana je 10. listopada 2024. u dvorani Botteri, Zapadni edukacijski centar, KBC Zagreb.

Studenti su položili prisegu pred prodekanom prof. dr. sc. Davorom Ježekom i izv. prof. dr. sc. Filipom Sedlićem koja glasi (sl. pr.):

"Obvezujem se poštovati odnos između pacijenta i liječnika održavajući povjerljivost u svakom trenutku. Obvezujem se da ću doprinijeti polju medicine kroz etičko proučavanje i pravednu skrb temeljenu na dokazima, te liječiti svoje pacijente i predstavljati svoju profesiju sa suosjećanjem, poniznošću i staloženosti."

Profesor Ježek sa studentima MSE

Nakon polaganja prisege studentima su uručene bijele kute te su krenuli na praktičnu nastavu u bolnici.