Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

18.11.2016.

Izaslanstvo Fakulteta u Vukovaru na XII. Znanstveno-stručnom simpoziju: "Ratna bolnica Vukovar 1991. – dr. Juraj Njavro"

Izaslanstvo Medicinskog fakulteta Svuečilišta u Zagrebu predvođeno dekanom prof.dr.sc. Marijanom Klaricom sudjelovalo je na XII. Znanstveno-stručnom simpoziju: „Ratna bolnica Vukovar 1991. – dr. Juraj Njavro“ koji se održao 17. studenoga 2016. godine u Pastoralnom centru „Sveti Bono“ u Vukovaru. Uz dekana simpoziju su prisustvovali prodekan prof.dr.sc. Sven Seiwerth, v.d. ravnateljice Škole narodnog zdravlja prof.dr.sc. Mirjana Kujundžić – Tiljak te akademik Ivica Kostović, professor emeritus koji je primio Posebno priznanje za veliku pomoć u vukovarskoj bolnici tijekom Domovinskog rata, progonstva i reintegracije hrvatskog Podunavlja.

Hrvatska liječnička komora (HLK) ovom je prilikom dodijelila 43 Medalje časti, najviše odličje HLK-a, liječnicama i liječnicima koji su do posljednjeg trenutka obrane Vukovara liječili bolesne i ranjene branitelje i građane u vukovarskoj ratnoj bolnici.

vukovar_1

Dobitnici Medalje časti Hrvatske liječničke komore

Svojim izlaganjima simpoziju su doprinijeli:

Prof.dr.sc. Andrija Hebrang “Nekažnjeni zločini nad civilima u srpsko- crnogorskoj agresiji na Republiku Hrvatsku”

Prof.prim.dr.sc. Zvonimir Lovrić “Mobilne kirurške ekipe Specijalnih jedinica policije MUP-a RH: raščlamba gubitaka u akciji navalnog bojevnog djelovanja”

Doc.dr.sc. Ante Čizmić “Ostavština”

Prof.dr.sc. Mirna Šitum “4. gardijska brigada u Domovinskom ratu i u pamćenju jednog ratnog veterana”

Dr. Zoran Aleksijević, dr. Ivica Šuvak „Prijelomi kuka, prije, za vrijeme i poslije 1991. u vukovarskoj bolnici“

Prim.dr. Suad Gačo, prim.dr.spec.subspec. Samir Muminović, prim.dr. Smail Dervišević “Bihaćki hirurzi u odbrambenom ratu 1992. – 1995. godine“

Dr. Štefan Biro “Kroz trnje do misije UNTAES-a – političko rješenje teritorijalnog  integriteta  Republike Hrvatske”

Hrvatska liječnička komora i Studentski zbor Medicinskog fakulteta omogućili su studentima Fakulteta sudjelovanje u Koloni sjećanja u Vukovaru.

img_9403

Dekan prof. dr. sc. Marijan Klarica i predsjednik Hrvatske liječničke komore dr. sc. Trpimir Goluža sa dr. Vesnom Bosanac

Oznake:

Vukovar