Središnja medicinska knjižnica
11.09.2023.

10. jubilarna međunarodna konferencija o otvorenoj znanosti PUBMET2023 (13. do 15.9. u Zadru i online)

Zalažući se za slobodni i neometani pristup rezultatima znanstvenih istraživanja, veću transparentnost, visoke etičke standarde i bolju suradnju među znanstvenicima, Sveučilište u Zadru, Institut Ruđer Bošković, Hrvatska udruga za znanstvenu komunikaciju - ZNAK, Sveučilište u Zagrebu te Sveučilište u Rijeci organiziraju 10. jubilarnu međunarodnu konferenciju PUBMET2023  koja će se održati od 13. do 15. rujna 2023 u Zadru i online.

U fokusu ovogodišnje konferencije PUBMET2023 je povratak znanstvene komunikacije iz sfere privatnog prema javnom dobru, institucijsko izdavaštvo, osiguravanje učinkovitih istraživanja uz pomoć otvorenih istraživačkih infrastruktura, dobrobiti dijeljenja istraživačkih podataka i primjena umjetne inteligencije u znanstvenoj komunikaciji. Posebna pažnja posvetit će se vrednovanju znanstveno-istraživačkog rada te akademskom integritetuodgovornosti u znanosti i znanstvenoj čestitosti.

Sudionike očekuje niz pozvanih predavanja, kratkih izlaganja, panel rasprava, postera i radionica namijenjenih znanstvenicima, urednicima i izdavačima znanstvenih časopisa, stručnjacima iz područja informacijskih i komunikacijskih znanosti, znanstvenim novinarima, kreatorima znanstvenih politika i svima zainteresiranim za napredak slobodne, otvoreno dostupne znanosti te transparentnog i etičnog izvještavanja o rezultatima znanstvenih istraživanja.

Osim sudjelovanja uživo, registrirani korisnici moći će PUBMET2023 konferenciju pratiti i online. Registracije su moguće na https://pubmet2023.unizd.hr/register/, a program konferencije dostupan je na https://pubmet2023.unizd.hr/programme

Središnja medicinska knjižnica kao predstavnik Medicinskog fakulteta i ove je godine aktivno uključena u organizaciju. Prijave su još uvijek otvorene – pridružite nam se!