23.02.2024.

17. cestovna utrka „162 stube“, subota 6.4. u 12 sati

Približava nam se 17. izdanje cestovne utrke „162 stube“, koja će se ove godine održati u subotu 6. travnja s početkom u 12 sati.

Ova tradicionalna utrka okuplja sve profesionalne i rekreativne trkače željne izazova na 4200m dugačkoj trasi koja spaja zagrebački Medicinski fakultet, njegovu Školu narodnog zdravlja "Andrija Štampar" i Schlosserove stube po kojima je utrka i dobila naziv.

Organizator utrke je Sportska udruga studenata medicine - SportMEF.

Sudionici se mogu natjecati u 4 kategorije:

MEF WOMAN i MEF MAN - za studente, nastavnike i osoblje Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (MEF), te ABSOLUTE WOMAN i ABSOLUTE MAN - za sve ostale natjecatelje.

Ruta utrke je sljedeća: start je ispred Dekanata MEF-a na adresi Šalata 3B, a zatim se trči ovim putem: Mesićeva - Grškovićeva - Rockefellerova - ŠNZ "Andrija Štampar" (okret!) - Rockefellerova - Grškovićeva - Mesićeva - Medicinski fakultet - Novakova - Schlosserove stube - ŠRC Šalata - Dekanat Medicinskog fakulteta (cilj).

Prijave su moguće preko portala Stotinka.hr, odnosno poveznice https://www.stotinka.hr/hrv/dogadjaj/2252 ili na samoj utrci do 11.30 sati.