Studirajte na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu! U tijeku su natječaji za upis na Integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine te na Diplomski studij sestrinstva. Više obavijesti dostupno je na https://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/.

27.10.2016.

2. Simpozij medicinskog prava s međunarodnim sudjelovanjem

U ime organizatora i Hrvatske liječničke komore čast nam je upoznati Vas s nadolazećim skupom, 2. Simpozijem medicinskog prava s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom “Medicinsko pravo u sustavu zdravstvene djelatnosti”, a koji će se održati u Vodicama 11.-13.11.2016.  Organizator skupa je Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu uz suorganizaciju Hrvatske liječničke komore i Hrvatske komore zdravstvenih radnika.

Riječ o institutu koji na jedinstven način spaja medicinu i pravo i čije teorijsko izučavanje  i praktična primjena omogućava konkretno i sveobuhvatno sagledavanje i rješavanje sveprisutnih  medicinsko-pravno-etičkih problema, što u konačnici, između ostalog,  sigurno vodi izuzetno bitnim ciljevima – pružanju adekvatne stručne i profesionalne zdravstvene usluge i zaštite pacijentu, kao i poboljšanju zdravstvenog sustava i zdravstvene djelatnosti u cjelini, koja je od posebnog  interesa za Republiku Hrvatsku.

Program i detalje vezane za simpozij možete pronaći ovdje.

U ime organizatora
Pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu
Hrvatske liječničke komore
Hrvatske komore zdravstvenih radnika
mr.sc. Ante Klarić, dipl.iur. i Miran Cvitković, dr.med.