14.10.2023.

20 godina Studija medicine na engleskom jeziku (Medical Studies in English)

Prije 20 godina, s namjerom internacionalizacije studija te u razdoblju očekivanja priključenja Hrvatske Europskoj Uniji, na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu pokrenut je Sveučilišni integrirani preddiplomski i diplomski studij medicine na engleskom jeziku - Medical Studies in English (akademska godina 2003./2004.).

Radi se o prvom takvom studiju u Republici Hrvatskoj kojem je ujedno veliko priznanje certifikat kvalitete Europskog konzorcija za akreditaciju.

20. obljetnica rada Studija obilježena je prigodnim skupom koji se održao 13. listopada 2023. u dvorani „Miroslav Čačković“ na zagrebačkom Medicinskom fakultetu. Okupljenim studentima MSE, kao i alumnima Studija obratili su se akademik Davor Miličić, prof. dr. sc. Boris Brkljačić, prof. dr. sc. Davor Ježek i izv. prof. dr. sc. Mirza Žižak te Boris Vilić iz organizacije Association of Croatian American Professionals (ACAP).

Prof. dr. sc. Boris Brkljačić, prorektor Sveučilišta u Zagrebu
Akademik Davor Miličić, potpredsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti

O svojim iskustvima, uživo i video-vezom iz inozemstva, govorili su alumni Studija, sad već ugledni liječnici Sofia Sundin, Sandra Hrnčić, Abdelkarim Al-Jabiri, Lea Bach, Brian Melamed, Nikolas Nozica i Monika Crumbach.

Alumni studija

Buduće planove o kliničkim rotacijama i susretima s alumnima predstavila je gđa. Dagmar Štafa iz studentske referade MSE - Rebro.

Nakon službenog dijela programa održao se prigodni PUB kviz za MSE studente i alumne.