Djelatnici, Stručne službe, Studenti, Znanost
21.05.2018.

Dan doktorata 2018

Pozivamo sve zainteresirane da posjete Medicinski fakultet na Dan doktorata 25. svibnja 2018.  Skup počinje u 10 sati u Biološkoj dvorani, Šalata 3, 1. kat stare zgrade dekanata.

Više od 140 doktoranada druge i treće godine doktorskih studija Biomedicina i zdravstvo i Neuroznanost prikazat će rezultate doktorskih istraživanja ili planove istraživanja sažecima i posterima. Ova vrsta okupljanja doktoranada, mentora i uglednih međunarodno priznatih znanstvenika pruža nam svima izvrsnu priliku za razmjenu iskustava i ideja u područjima istraživanja, kao i u znanosti općenito.

Ove godine na Danu doktorata imamo posebno zadovoljstvo prikazati vrhunska istraživanja dvije svjetski priznate znanstvenice.

U 10:30 sati Anna Hoerder Suabedissen, Department of Physiology, Anatomy and Genetics, University of Oxford, UK, održat će predavanje pod naslovom:  Subplate through the ages: from development to adult connectivity.

Anna Hoerder-Suabedissen – sažetak predavanja

Anna Hoerder-Suabedissen – životopis

U 11:15 sati Marija Balić, Department of Internal Medicine, Medical University Graz, Austria, će održati predavanje pod naslovom: Liquid biopsy in cancer patients, a tool for diagnosis, prognosis or treatment decision.

Marija Balic – sažetak predavanja

Marija Balic – životopis

Od 12:00 do 13:15 petero naših studenata usmeno će prikazati svoja istraživanja u sklopu doktorskog rada:

Ana BabićCognitive and metabolic effects of oral galactose in streptozotocin-induced rat model of sporadic Alzheimer’s disease

Darko OreškovićExpression of perineuronal nets in the human insula during fetal and perinatal development

Irena MakovacPresence of BRAF V600E mutation and lack of CPSF2 expression as prognostic markers for papillary thyroid cancer

Magdalena Karadža Molecular analysis of human papilloma viruses in females with high-grade cervical intraepithelial neoplasia and cervical carcinoma

Iva TopalušićAllergic diseases in childhood – developmental origin of health and disease hypothesis

PROGRAM PhD Day 2018