28. Smotra Sveučilišta u Zagrebu

Dragi sudionici Smotre, dobrodošli na stranicu najstarijeg medicinskog fakulteta u Hrvatskoj.

Na Medicinskom fakultetu studenti se školuju za zvanje liječnika opće medicine. Nakon završena studija student stječe zvanje doktora medicine.

Studij medicine traje 6 godina, odnosno 12 semestara, a može se pohađati samo kao redoviti studij.

Ta nastavno-znanstvena ustanova organizira i izvodi nastavu dva integrirana (preddiplomski i diplomski) studija medicine (na hrvatskome i engleskome jeziku), Sveučilišni diplomski studij sestrinstva, tri doktorska studija (Biomedicina i zdravstvo, Biomedicine and Health Sciences, Neuroznanost), mnogobrojne poslijediplomske specijalističke studije i još veći broj organiziranih programa stalnog usavršavanja.

MEF u brojevima