Djelatnici, Studenti
21.03.2016.

3. akcija darivanja krvi u organizaciji studenata medicine; 22. ožujka (utorak) od 9.00 do 14.00 sati

U utorak, 22.03.2016. studenti medicine organiziraju 3. akciju darivanja krvi i pozivaju vas da se uključite u akciju u vremenu od 9.00 do 14.00 sati na lokaciji Šalata 4 (Dvorana 1 (CEPAMET).

Krv mogu darivati ne samo studenti medicine već i svi ostali članovi Medicinskog fakulteta kao i svi drugi koji žele pomoći ovoj akciji naših studenata i darivati svoju krv.

Svjetska zdravstvena organizacija smatra darivatelje krvi herojima koji spašavaju tuđe živote, nesebično darujući dio sebe. Darivatelj krvi je jedini izvor krvi. Kroz dobro organiziran nacionalni sustav darivanja osiguravaju se sigurne i dostatne količine krvi. I studenti Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizirani kroz udrugu dobrovoljnih darivatelja krvi studenata medicine aktivno doprinose osiguravanju dostatnih količina krvi. Detalji o akciji mogu se pronaći na ovdje (FB događaj).

Odgovore na najčešća pitanja vezana uz darivanje krvi kao i upute za mjesto gdje će se moći u utorak darivati krv pogledajte u sljedećem videu „Darivanje krvi i odgovori na FAQ“ ovdje (FB stranica).