24.05.2023.

Alumni priča: sinergijom znanosti i umjetnosti do standardnoga hrvatskog slovopisa

U auli Sveučilišta u Zagrebu u četvrtak, 11. svibnja održana je Alumni priča: sinergijom znanosti i umjetnosti do standardnoga hrvatskog slovopisa u kojoj su sudjelovali istaknuti alumni zagrebačkoga Sveučilišta. Gosti razgovora bili su: dr. sc. Ante Bežen, red. prof. Učiteljskog fakulteta u miru; dr. sc. Željko Jozić, ravnatelj Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje i red. prof. mr. art. Siniša Reberski s Akademije likovnih umjetnosti. Razgovor je moderirala doc. dr. sc. Martina Kolar Billege s Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i dopredsjednica Saveza ALUMNI UNIZG. Sudionici su, uz svoje osobne alumni priče, predstavili zajedničku priču o multidisciplinarnoj suradnji čiji je rezultat postao važan element standardnoga hrvatskog jezika.

Snimku razgovora možete pogledati ovdje.

Vijest o održanom razgovoru pročitajte ovdje.