Znanost
05.10.2022.

BIOMEDVETMECH – 1. Europski kongres za biomedicinsko i veterinarsko inženjerstvo u Zagrebu (20. – 22.10.2022.)

Sa zadovoljstvom, u ime Hrvatskog društva za ortopedsko inženjerstvo ORTHOING, najavljujemo 1. Europski kongres za biomedicinsko i veterinarsko inženjerstvo - BIOMEDVETMECH koji će se održati 20., 21. i 22. listopada 2022., u Zagrebu. Tema kongresa je "Biomedicinsko inženjerstvo u službi čovjeka i životinja". Kongres je multidisciplinaran, međunarodan i pokriva širok raspon znanstvenih grana iz biomedicinskog i veterinarskog inženjerstva. Web stranica kongresa je www.biomedvetmech.com

Poziv na dostavu radova: Cjeloviti radovi bit će objavljeni u Proceedings of BIOMEDVETMECH uIFMBE Proceedings Series - Springer. Autori najboljih radova bit će pozvani da proširenu inačicu rada objave u časopisu Medical & Biological Engineering & Computing - Springer  ili Health and Technology - Springer. Za izvanredne znanstvene radove mladih znanstvenica i znanstvenika te studentica i studenata poslijediplomskih doktorskih studija, predviđene su novčane nagrade i plakete.

Na temelju odluke Povjerenstva za medicinsku izobrazbu liječnika skup je kategoriziran kao međunarodni kongres te je aktivnim sudionicima dodijeljeno 20 bodova, a pasivnim sudionicima dodijeljeno je 12 bodova

Na  1. Europskom kongresu biomedicinskog i veterinarskog inženjerstva - BioMedVetMech koji će se održati 20., 21. i 22. listopada 2022. u Zagrebu su predviđene tri radionice:

1. Telemedicina i zdravstvo
  2. Patentna zaštita u medicini
  3. 3D modeliranje u medicini

Za studentice i studente preddiplomskog i diplomskog studija Medicinskog fakulteta u Zagrebu radionice su besplatne, te je predviđeno dvadeset besplatnih kotizacija po pokroviteljstvom tvrtki.

Molimo sve zainteresirane da pošalju ime i prezime na e-mail adresu petra.bonacic.bartolin@fsb.hr kako bi rezervirali svoje mjesto na radionici i na Kongresu. Broj mjesta je ograničen.

Pozivnica
Radionice

Znakovito ime BIOMEDVETMECH predstavlja spoj biologije + medicine + veterine + mehanike, drugim riječima spaja znanstvenike, liječnike i inženjere u cilju razvoja inovacija i proširivanja najnovijih spoznaja na dobrobit ljudi i životinja.

Još jednom, u ime cijelog organizacijskog odbora, želimo Vam dobrodošlicu na 1. Europski kongres za biomedicinsko i veterinarsko inženjerstvo - BIOMEDVETMECH s nadom i uvjerenjem da će ovaj kongres postati baza za prijenos znanja, most između inženjerstva i medicine, mjesto za stjecanje novih vještina i kompetencija, upoznavanje stručnjaka iz cijelog svijeta i prilika za stjecanje novih kolega i prijatelja.

Srdačno i veselimo se susretu,

Organizacijski odbor
Dr. sc. Petra Bonačić Bartolin, mag.ing.mech., Izvršna direktorica kongresa/predsjednica udruge ORTHOING
Prof.dr.sc. Matthew J Allen, Sveučilište u Cambridgeu