07.09.2022.

Čovjek je čovjeku lijek – Konferencija o komunikaciji u medicini (8. – 10.9.2022.) – poveznica za sudjelovanje

Izrazita nam je čast i zadovoljstvo pozvati Vas na Međunarodnu konferenciju o komunikaciji u medicini, koja će se održati od 8. do 10. rujna 2022. godine u dvorani “Miroslav Čačković” Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Poveznica za online sudjelovanje - https://us02web.zoom.us/j/84371425639

Detaljnije o konferenciji - https://komunikacijaumedicini.com/

Ponosni smo što se možemo pohvaliti brojnim iskoracima u edukaciji o komunikacijskim vještinama u medicini koje su tijekom zadnjih 15 godina implementirani u razne oblike nastave na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (dodiplomske, poslijediplomske i putem poslijediplomskih tečajeva trajnog medicinskog usavršavanja). Isto tako, drago nam je da ćemo tijekom održavanja ove konferencije obilježiti dvanaest (12) godina od osnutka Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine (CEPAMET) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u zagrebu, a koji je sada već nacionalno i međunarodno prepoznat kao ishodišno mjesto susreta i edukacije o raznim aspektima komunikacije u medicini.

Unatoč svemu navedenom, smatramo kako se u medicinskim krugovima još uvijek nedovoljno pozornosti posvećuje komunikaciji u medicini, koja je jedna od četiri fundamentalne vještine svakog zdravstvenog profesionalca i koja se treba podučavati od početka studija do umirovljenja. Isto tako, smatramo da je uz unaprjeđenje komunikacije između zdravstvenog profesionalca, pacijenta i članova obitelji potrebna I puno bolja interdisciplinarna komunikacija u medicini, kao i odgovoran i stručan način komunikacije s civilnim društvom, osiguravateljima, farmaceutskom industrijom te osobito medijima (uključujući i sve nove medije).

Zbog toga želimo na ovoj konferenciji okupiti sve dionike u medicini i zdravstvu na jednom mjestu te kroz niz plenarnih izlaganja i panel rasprava otvoriti sve probleme vezane uz komunikaciju u medicini i ponuditi moguće načine njihovog rješavanja.

Vidimo se u rujnu na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a vjerujemo da ćemo zajednički pokazati kolika je važnost komunikacije u medicini za ishode i zadovoljstvo liječenjem, a i potvrdit će se ono što desetljećima naglašavamo i u što vjerujemo: SVE JE U LJUDSKOM ODNOSU – ČOVJEK JE ČOVJEKU LIJEK.

Srdačan pozdrav.

Prof. dr.sc. Veljko Đorđević, prim.dr.med.
predsjednik Znanstvenog odbora

prof.dr.sc. Marijana Braš, prim., dr.med.
predsjednica Organizacijskog odbora