Djelatnici, Studenti, Znanost
03.04.2017.

Poziv na obilježavanje 200 godina od prvog opisa Parkinsonove bolesti i Svjetskog dana Parkinsonove bolesti 11.04.2017.

Poštovani,

pozivamo Vas na obilježavanje SVJETSKOG DANA PARKINSONOVE BOLESTI i 200 GODINA OD PRVOG OPISA BOLESTI  koje će se održati pod pokroviteljstvom Grada Zagreba 11. travnja 2017. godine.

Program obilježavanja:

11.00 – 13.00 sati

Predstavljanje plesa (tango) i ping-ponga koji pomažu kod Parkinsonove bolesti:

Plesni centar Fredi i Hrvatski teniski savez zajedno s Zoranom Primorcem i Nenadom Bachom će pokazivati korisnost ovih metoda u nošenju s Parkinsonovom bolesti.
Oboljeli i obitelji, te stanoništvo će isto moći probati metode i plesa a i ping ponga na stolovima.

Druženje s građanima – Trg Petra Preradovića
Predstavnici Udruge Parkinson i mi dijelit će građanima informativne letke te crvene tulipane kao simbole borbe protiv Parkinsonove bolesti te uz donacije davati bedževe i torbe s EU znakom „Ujedinjeni protiv Parkinsona“ koji istovremeno na ovaj dan a i zajedno koriste sve udruge u EU. Na to smo pozvali predsjednicu RH g-đu Kolindu Grabar Kitarović, ministra zdravlja prof. dr.sc. Milana Kujundžića, pomoćnicu ministra dr.sc. Ružicu Palić Kramarić, gradonačelnika grada Zagreba g-dina Milana Bandića, prof.dr.sc. Mirnu Šitum pročelnicu Gradskog  ureda za zdravstvo, ravnatelja HZZO-a mr.sc Fedora Dorčića, te predsjednicu Odbora za zdravstvo u Saboru dr.sc Ines Strenja Linić i ostale osobe iz javnog života.

13.00 – 15.00 sati

Tribina o Parkinsonovoj bolesti – Javne tribina Grada Zagreba, Kaptol 27
Na tribini će govoriti doc. prim..dr.sc.Vladimira Vuletić (200 godina od opisa Parkinsonove bolesti), doc.dr.sc.Katarina Pavičić Dokoza, logoped (LSVT u terapiji Parkinsonove bolesti) i Vladimira Ivanković, dipl. soc. rad (Socijalni aspekti oboljelih od Parkisnonove bolesti i obitelji).

Udruga Parkinson i mi osnovana je u svrhu unapređenja života oboljelih od Parkinsonove bolesti te okuplja više od četiri stotine bolesnika koji kroz edukaciju, terapiju, savjetovanje i povezivanje s različitim stručnjacima uče kako se lakše nositi s ovom bolešću u svakodnevnom životu te kako pomoći drugim oboljelima. Ponosni smo što imamo podružnice u Rijeci i Splitu gdje će se na sličan način obilježiti ovaj dan.

Nadamo da ćete podržati našu inicijativu povećanja razine svijesti javnosti o ovoj bolesti.

S poštovanjem,

Predsjednica Udruge Parkinson i mi