10.04.2024.

Festival znanosti, 22.-24.4.2024.

Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i ove godine sudjeluje u programu Festivala znanosti koji će se održati od 22. do 24. travnja na raznim lokacijama u Republici Hrvatskoj.

Glavna tema Festivala je INTELIGENCIJA, a Fakultet će se predstaviti radionicom i predavanjima prema sljedećem rasporedu:

• radionica (popunjeno): Putovanje kroz mozak uz umjetnu inteligenciju, voditelji su Iva Šimunić, Ante Plećaš, Lucija Vrbanc, Ema Vrdoljak i Ana Družeta, utorak, 23. travnja 2024. od 10.30 do 16.30 sati (3 termina), Hrvatski institut za istraživanje mozga, Medicinski fakultet, Šalata 12.
  • predavanje: Umjetna inteligencija u hematologiji, predavačica je prim. dr. sc. Inga Mandac Smoljanović, četvrtak 25 travnja 2024. u 16 sati, Hrvatski institut za istraživanje mozga, Medicinski fakultet, Šalata 12;
  • predavanje: Inteligencija i trud, predavačica je prim. prof. dr. sc. Daniela Bandić Pavlović, petak 26. travnja 2024. u 15 sati, dvorana Mašek, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 3;

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja.

Rađamo se znatiželjni, kao mala djeca se pitamo zašto je nebo plavo, a trava zelena, a kad odrastemo postajemo produktivni članovi zajednica. Čežnja za dodatnim znanjem i poticanje urođene znatiželje u svim dobima života je vrijedan cilj za koji se Festival znanosti zalaže.

Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Više o Festivalu znanosti dostupno je na poveznici Festival znanosti • 2024.