Djelatnici, Studenti, Znanost
16.11.2018.

Velimir Neidhardt novi predsjednik, Davor Miličić i Frano Parać potpredsjednici Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti

Akademik Velimir Neidhardt izabran je za novoga predsjednika Hrvatske akademije znanost i umjetnosti (HAZU) i na izbornoj skupštini u četvrtak navečer u palači Akademije dobio je 87 glasova od nazočnih 125 akademika, dok je za njegovu protukanidatkinju Milenu Žic Fuchs glasovalo 37 redovitih članica i članova HAZU.

Akademik Neidhardt stupit će na dužnost predsjednika HAZU 1. siječnja u četverogodišnjem mandatu do 31. prosinca 2022. kao 18. predsjednik u 158. godini djelovanja te vodeće hrvatske znanstvene i kulturne ustanove. Članovi HAZU izabrali su i dvojicu potpredsjednika, našeg akademika Davora Miličića koji je dobio 87 glasova i akademika Franu Paraća koji je dobio potporu 81 kolega akademika.

Novoizabrani predsjednik HAZU rekao je kako u ovome trenutku velike sreće želi zahvaliti svima koji su ocijenili da je zadovoljavajući njegov program i program njegova tima u kojemu su i izabrani poptredsjednici akademici Miličić i Parać, te da je njihov pogled na budućnost Akademije, uz naporan rad kojemu će prionuti, zagarantiran.

Posebice je zahvalio predsjedniku HAZU akademiku Zvonku Kusiću jer je tijekom osam godina, koliko je s njim surađivao kao potpredsjednik, od njega mnogo učio i mnogo toga u njegovu kandidatskom programu je nastavak kontinuiteta koji, ocijenio je, nosi uspjehe – prepoznavanje, otvorenost javnosti i relavantnost Akademije.

Za tajnicu Razreda za medicinske znanosti izabrana je akademkinja Vida Demarin.

Preuzeto sa: tportal.hr

FOTO Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev