05.11.2018.

“Kako ih napisati? …seminari, stručni, znanstveni, završni i diplomski radovi”

U utorak 6. studenoga 2018. od 17.30 do 19.30 sati u u prostorijama Stabla znanja, I. kat u Glavnoj zgradi Studentskoga centra u Zagrebu (Savska cesta 25) održat će se interaktivno predavanje pod nazivom “Kako ih napisati? …seminari, stručni, znanstveni, završni i diplomski radovi”.

Predavanje se sastoji od dva dijela:

DIO 1

• kategorije radova, njihove sličnosti i razlike
  • hodogram pisanja rada (odabir teme, struktura rada, razrada pojedinih dijelova)
  • najčešće pogreške
  • programska rješenja

Predavač: Božidar Nikša Tarabićmag.psych.

DIO 2

• pretraživanje informacija (što izbjegavati? koje strategije primijeniti?) te kako doći do kvalitetnih izvora informacija i literature
  • kako (ne) koristiti Googleov pretraživač i Wikipediju
  • društvene mreže u službi kreiranja popisa literature
  • čuvanje akademske čestitosti ili kako pravilno citirati i navoditi

Predavačica: Jagoda Mesićmag. ethnol. et anthrop., mag. bibl.

Ulaz je slobodan!