Djelatnici, Studenti
07.11.2016.

Pjevački zbor našeg Fakulteta "Lege artis" osvojio srebrno odličje na Festivalu glazbe Zagreb

Pjevački zbor Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu Lege artis na natjecanju koje je u sklopu Festivala glazbe Zagreb održano 5. studenog u Maloj dvorani Lisinski ostvario je sjajan uspjeh osvojivši srebrno odličje s 89.33 boda u kategoriji Slobodno višeglasno pjevanje.

Stručni žiri u sastavu cijenjenih dirigenata i zborovođa Zdravka Šljivca, Josipa Jerkovića i Luke Vukšića tako je dao i službenu pohvalu od strane glazbene struke za kvalitetu rada Lege artisa i njihove dirigentice, Ive Jarić. Zbor se predstavio repertoarom You are so beautiful Joe Cockera, Jugo Giuliana i Marijana Bana te Song of the Dragonborn iz videoigre Skyrim.

Ovo je bilo prvo natjecanje u karijeri Lege artisa i prvi nastup izvan sveučilišne glazbene scene, što je još jedan razlog zašto su i publika i žiri bili iznenađeni kvalitetom zvuka i izvedbe zbora. Lege artis tako se po uspjehu našao u samom vrhu rezultata svih zborova koji su sudjelovali na natjecanju, uz napomenu da je za zlatno odličje zboru nedostajalo samo 0.67 bodova.

ČESTITAMO!

Oznake: