06.03.2023.

MED QUIZ – natjecanje multidisciplinarnih timova Studentske sekcije za onkologiju i imunologiju

U četvrtak, 3. ožujka 2023. u prostorima Edukacijskog centra Istok u Kliničkom bolničkom centru Zagreb- Rebro, održali smo prvi Medquiz u nizu! Odlične atmosfere nije nedostajalo, kao ni ukusnih zalogajčića za naše natjecatelje da moždane vijuge mogu raditi sto na sat.

Mentorica sekcije izv. prof. dr. sc. Natalija Dedić Plavetić pripremila je zanimljiv klinički slučaj pacijentice s metastatskim karcinomom dojke, a na timovima je bilo da donose što bolje odluke tijekom njezinog liječenja, od dolaska na hitni prijem i zbrinjavanja komplikacija do postavljanja ispravne dijagnoze i početka kemoterapije. Učili smo i družili se od 16 do 19 sati.

Iako su pitanja bila sve samo ne jednostavna, naši studentski „multidisciplinarni“ timovi snašli su se i više nego odlično i pokazali znanje za čistu peticu, a pale su i nagrade za prve tri ekipe:

1. mjesto - Bee HIV (kotizacija za godišnji kongres internističke onkologije u Splitu)

2. mjesto - Random ekipa (Escape room)

3. mjesto - A1 (kuglanje)

Ekipe su bile poprilično izjednačene s bodovima, a za prvo mjesto se moralo pristupiti „pripetavanju“ i dodatnom pitanju.

Ovim putem želimo zahvaliti sponzorima, tvrtki Croz i Hrvatskom društvu za internističku onkologiju Hrvatskog liječničkog zbora, što su nam omogućili odlične nagrade za naše timove. Hvala i svim natjecateljima, a posebno članicama Sekcije koje su mentorici Sekcije pomogle u pripremi i moderiranju kviza.  Svakako smo svi usvojili puno novog, ali i ponovili staro gradivo.

Još jednom čestitke najboljim ekipama, a svi ostali, stay tuned! U sljedećem kvizu očekujemo vas u još većem broju!

Vaša SSOI