28.02.2024.

Menadžment u zdravstvu – LMHS sudjeluje u inovacijskom izazovu u sklopu projekta AI4Health.Cro

Poslijediplomski studij Menadžment u zdravstvu – LMHS Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kandidat je na natjecanju u sklopu projekta AI4Health.Cro.

Cilj natjecanja je razvoj inovativnog rješenja za problem rane rehospitalizacije primjenom umjetne inteligencije.

Rješenja temeljena na umjetnoj inteligenciji, koja koriste kliničke podatke, trebala bi pomoći u boljem predviđanju potreba za dodatnim intervencijama i pridonijeti smanjenju troškova, a uz to i sugerirati nove pristupe za sprječavanje učestalih ponovnih prijema.

Ovo je izvrsna prilika za polaznike studija da pokažu svoje znanje i vještine u području zdravstvenog menadžmenta i primjene AI tehnologija te su tako formirana dva tima koji će se suočiti s izazovima i prilikama koje nudi ovaj projekt.

Na „kick off“ događanju u Zagrebačkom inovacijskom centru - ZICER članovi timova su upoznali ostale sudionike i mentore te dobili više informacija o samom natjecanju.

Čestitamo timovima našeg LMHS-a uz želje za puno uspjeha u ovom izazovu!