Djelatnici, Oglasna ploča, Studenti, Znanost
14.04.2016.

Mini-simpozij “Radioterapija raka pluća”; Petak 22. travnja 2016.g. u 13 sati, KBC Sestre milosrdnice

Pozivamo Vas na mini-simpozij na temu radioterapije raka pluća, u organizaciji Klinike za onkologiju i nuklearnu medicinu KBC Sestre milosrdnice i Hrvatskog društva za onkologiju i radioterapiju, koji će se održati u petak, 22. travnja 2016. s početkom u 13 sati, u Multimedijalnom centru KBC Sestre milosrdnice.

Predavač je dr. Andrea Bezjak, voditelj skupine za liječenje raka pluća u Princess Margaret Hospital i profesor radioterapijske onkologije na Sveučilištu u Torontu. Dr. Bezjak je vodeći svjetski autoritet u radioterapiji raka pluća, voditelj nekoliko RTOG i NCIC studija koje su definirale ovo područje, a uz plodan znanstveni i stručni rad iskazuje i poseban interes za promociju radioterapije te formiranje mlađih generacija onkologa, čiji se dolazak posebno ohrabruje.

PROGRAM MINI-SIMPOZIJA:

13:00 – 13:15 POZDRAVNA RIJEČ

Prim. dr. Mislav Grgić, predsjednik Hrvatskog društva za onkologiju i radioterapiju
Prof. dr. sc. Ante Bolanča, Klinika za onkologiju i nuklearnu medicinu KBS Sestre milosrdnice
Prof. dr. sc. Danko Velimir Vrdoljak, ravnatelj KBC Sestre milosrdnice

13:15 – 15:30 RADNI DIO SIMPOZIJA

13:15 – 14:05 Prof. dr. Andrea Bezjak
Role of radiotherapy in treatment of lung cancer – achieving achievable
14:05-14:20 Pitanja
14:20 – 14:55 Prikaz slučajeva
14:55-15.25 Diskusija (integracija onkološkog liječenja, poteškoće u praksi, osvrt na stanje u Hrvatskoj)
15.25 Prim. dr. Mislav Grgić