07.10.2015.

Nagrada za projekt godine PMI Udruge Hrvatska

Poziv za prijavu projekata za
„Nagradu za projekt godine PMI Udruge Hrvatska“

Poštovani,

PMI Udruga za upravljanje projektima Hrvatska tradicionalno šestu godinu za redom organizira natječaj „Nagrada za projekt godine PMI Hrvatska“. Kao hrvatski ogranak najveće međunarodne udruge voditelja projekata Project Management Insitute (PMI, www.pmi.org), promoviramo struku voditelja projekata kroz globalno priznate standarde, certifikate, resurse, alate, akademska istraživanja, publikacije, profesionalni razvoj i mogućnosti umrežavanja što pomaže pojedincima u razvoju njihove karijere i organizacijama kroz poboljšavanje njihove organizacijske uspješnosti.

Ovaj natječaj prilika je za organizacije i njihove zaposlenike da promoviraju svoje najbolje projekte, izvrsnost i učinkovitost, te da za to budu adekvatno nagrađeni i prisutni u poslovnoj i akademskoj javnosti. Projekt godine PMI Hrvatska je strukovno priznanje za najbolje vođen projekt i najbolje projektne rezultate ostvarene u Hrvatskoj bez obzira na područje djelovanja.

U doba kada je zemlja na izlasku iz dugogodišnje ekonomske krize, te kada je potrebno na svim razinama pametno i učinkovito koristiti sredstva iz Strukturnih fondova EU kako bi se povećala konkurentnost hrvatskog gospodarstva i učinkovitost ljudskih potencijala, projektni pristup rješavanju problema, poticanju i ostvarenju razvoja je više nego potreban.

Smatramo da je kontekst i trenutak u kojem živimo više nego povoljan za isticanje pozitivnih i uspješnih primjera. Zbog toga Vas pozivamo da požurite te da prijavite svoje uspješne projekte koji su završili u 2014. godini, te da potaknete organizacije u Vašem okruženju (partnere i suradnike itd.) da učine isto.

Proglašenje najuspješnijega projekta će se objaviti u sklopu PMI Foruma, godišnje konferencije u organizaciji PMI Udruge Hrvatska, koja će se održati 11. – 13. studenoga 2015. godine u Zagrebu u hotelu Antunović. PMI Forum je najveća konferencija i mjesto okupljanja istaknutih voditelja projekata i menadžera iz gotovo svih grana industrije i javnog sektora.

Ovogodišnji bogati program PMI Foruma 2015 obuhvaća cjelodnevnu konferenciju na temu Preobražaj ureda za vođenje projekata, te dvije iznimno praktično primjenjive radionice – Managing a Successful PMO in 2015 Economy koju vodi stručnjak za upravljanje rizicima, dr. Richard Graham, PMP iz Velike Britanije te The Agile Business Analyst Masterclass  koju vodi viši savjetnik Bart Bernink, PMP, iz Nizozemske.

Krunu trodnevnog događanja nosi zasigurno svečana večer dodjele prestižne strukovne Nagrade za projekt godine PMI Udruge Hrvatska, a koja će se održati 11. studenog 2015. u 18:00 sati.

Osnovni preduvjeti za prijavu projekta su:

– da je uspješno završen tijekom 2014. godine,

– da su zainteresirane strane zadovoljne odvijanjem projekta i njegovim rezultatima,

– da je organizacija/nositelj projekta registrirana u RH ili je voditelj projekta osoba s hrvatskim državljanstvom/ da su organizacije registrirane u RH realizirale više od 50% vrijednosti projekta.

Na web stranici Udruge možete pronaći postupak ocjenjivanja i Pravilnik nagrađivanja projekata, kao i obrazac za kandidaturu i ostalu dokumentaciju. Prijave projekata molimo Vas pošaljite na e-mail adresu nagrada@pmi-croatia.hr što je prije moguće, a najkasnije do 31. listopada 2015.

Organizacije koje se uključe u ovu inicijativu, bit će kvalitetno predstavljene javnosti koju ćemo iznimno aktivno informirati kroz naše komunikacijske kanale.