Znanost
08.03.2016.

Nastupno predavanje prof. Steven Živko Pavletić “Chronic GvHD – A Remaining Unmet Medical Need And The Challenges Of Clinical Trials”

Povodom izbora u zvanje gostujućeg nastavnika Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, profesor Steven Živko Pavletić, M.D., M.S. održat će 30.03.2016. (srijeda) nastupno predavanje pod naslovom “Chronic GvHD – A Remaining Unmet Medical Need And The Challenges Of Clinical Trials”. Predavanje će se održati na Medicinskom fakultetu, Šalata 4, Dvorana 1 (CEPAMET)  s početkom u 13:00.

Prof. Pavletić već dugi niz godina radi u američkom Nacionalnom institutu za zdravlje (NIH, Bethesda, Maryland) gdje trenutačno obnaša funkciju pročelnika Graft-versus-Host and Autoimmunity Unit u okviru Experimental Transplantation and Immunology Branch, National Cancer Institute (NCI). Suradnik je National Institute for Arthritis and Musculoskeletal and Skin Diseases, NIH, i naslovni profesor Medicine i onkologije na Sveučilištu Georgetown, Washington D.C. Glavni znanstveni interes prof. Pavletića je kronična reakcija presatka na primatelja (Graft-versus-Host Disease, GVHD), posebice vođenje multidisciplinarnog međuinstitucijskog kliničkog programa za cGVHD u okviru američkog Nacionalnog institute za zdravlje (NIH).

Prof. Pavletic

Prof. Steven Živko Pavletić, M.D., M.S.