Središnja medicinska knjižnica
03.11.2022.

Nove radionice SMK – Autorski profili u međunarodnim bazama

Praćenje vlastite produkcije, odnosno izrada cjelovitog popisa objavljenih radova ponekad nije jednostavan zadatak. U bazama podataka radovi nisu uvijek ispravno indeksirani niti pridruženi „pravom“ autoru i „pravoj“ ustanovi. Neki od razloga su korištenje više imena i prezimena, promjena prezimena, postojanje više osoba s istim imenom, greške u bazama itd.

Kako biste na jednom mjestu okupili sve informacije o objavljenim radovima potrebno je izraditi i urediti autorske profile u bazama podataka. Zašto je to važno? Uređeni autorski profili u bazama podataka omogućuju pregled vlastite produkcije, praćenje utjecaja (citati, h-indeks), olakšavaju prijavu na različite natječaje, te povećavaju vašu međunarodnu prepoznatljivost, kao i vidljivost i ugled vaše matične ustanove.

Odlukom uprave Medicinskog fakulteta (Klasa: 003-08/22-04/1 Ur. broj: 380-59-10101-22-1815) svi zaposlenici izabrani u znanstveno-nastavna, znanstvena i nastavna zvanja obavezni su svoje radove unijeti u Hrvatsku znanstvenu bibliografiju - CROSBI.

Stoga Središnja medicinska knjižnica kontinuirano organizira radionice za pomoć pri unosu radova. Ponudu radionica sada širimo kako bismo vas uputili u izradu i održavanje autorskih profila u odabranim međunarodnim bazama - ORCID, Web of Science Researcher Profiles (Clarivate), Publons,  Scopus Profile, GoogleScholar.

Sve radionice održavaju se u Kompjutorskoj učionici na Šalati 3b, uz obaveznu prethodnu prijavu.

Raspored odražavanja:

3. 11. 2022. u 16 sati – CROSBI

10. 11. 2022. u 12 sati – Autorski profili u međunarodnim bazama

15. 11. 2022. u 14 sati – CROSBI

23. 11. 2022. u 15:30 sati – Autorski profili u međunarodnim bazama

1. 12. 2022. u 16 sati – CROSBI

Prijaviti se za radionice možete putem poveznica:

Raspored radionica SMK - studeni 2022.